DIY – nadaj wnętrzu wyjątkowy charakter dzięki własnoręcznie namalowanym obrazom

malowanie obrazów

Projekty DIY cieszą się coraz większą popularnością. Wpłynęła na to również pandemia, gdyż wiele osób z powodu przymusowej izolacji oddała się hobby albo postawiła przed sobą nowe wyzwania – jak m.in. nauka malowania. Własnoręcznie wykonane obrazy mogą dodać wyjątkowego charakteru sypialni czy urozmaicić salon.

Marzysz o pomieszczeniu, w którym wypoczywa się niczym w SPA? A może chcesz odświeżyć salon lub sypialnię bez kosztownego remontu, gdyż wystrój stał się już nudny i nieciekawy? Wyjątkowe wrażenia estetyczne i unikalny charakter – przytulny lub energetyczny – zapewnią wnętrzu obrazy własnoręcznie namalowane. Wystarczy zaopatrzyć się w artykuły artystyczne i spróbować swoich sił!

Zaproś sztukę do swojego domu

Różne dodatki do wnętrz mogą pomóc wykreować wrażenie przytulności czy elegancji. Pomysłów na nadanie wybranego charakteru jest wiele. Jednym zależy na naturalnym efekcie, drugim na wyrażaniu własnej indywidualności, kolejni stawiają na formę i nowoczesny design, inni wybierają styl glamour albo marzą o romantycznie urządzonej sypialni. Artykuły malarskie, odrobina chęci i pracy wystarczy, by przygotować wspaniałe obrazy w pełni trafiające w dany gust.

Ważne, by każdy z domowników czuł się we własnym domu jak najlepiej. Kreuj samodzielnie udane projekty aranżacyjne, by stworzyć w domu prawdziwy azyl. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia są dodatki do wnętrz – m.in. własnoręcznie namalowane obrazy. Jak się za to jednak zabrać?

Upiększ wnętrze po swojemu – unikatowe obrazy

W nowoczesnych wnętrzach rzadko goszczą m.in. pejzaże z martwą naturą. Trendy aranżacyjne zmieniają się i w miejsce klasyków wybieramy abstrakcję, formy nowoczesne lub samodzielnie namalowane obrazy. Pomogą one uzyskać atmosferę ciszy i spokoju lub energii i aktywności. Zawsze wyróżnia je unikatowość – to niepowtarzalna dekoracja, której nie znajdziesz nigdzie indziej.

Malowanie obrazów – od czego zacząć?

By spróbować sił w malarstwie, nie trzeba mieć doświadczenia. Wystarczy odrobina pomysłowości i dobrej jakości artykuły malarskie, by odmienić swoje mieszkanie i nadać mu wyjątkowego charakteru. Wybierz technikę, w której chcesz tworzyć – m.in. malarstwo olejne, akwarelowe czy rysunek – a następnie skompletuj niezbędne przybory. Na początek zacznij klasycznie – od pędzli z włosia.

Pierwsze próby powinny być czystym działaniem twórczym, bez planu, ale z kreatywnością i ekspresją. Polecamy m.in. dobrej jakości podobrazia o różnych rozmiarach i materiałach, np. bawełniane, farby akrylowe i pędzle z włosia – idealne na początek, sztalugi, dodatkowo szpachle malarskie, ew. media malarskie, artykuły do konserwacji, teczki i tuby na gotowe prace oraz oprawy obrazów.

Samodzielnie namalowany obraz w dużym formacie będzie niedrogą i modną dekoracją wnętrza. Przygodę z tą formą sztuki może rozpocząć każdy, a uzyskane efekty mogą zadziałać jako dodatkowa motywacja i stać się oryginalnym dodatkiem do wnętrza.