Drugi hotel Puro we Wrocławiu

We Wrocławiu rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż terenów mieszczących się przy placu Orląt Lwowskich. Na zakup działki zdecydowała się spółka należąca do Grupy Puro. Czy powstanie drugi hotel Puro w stolicy Dolnego Śląska?

Jak podał portal wroclife.pl, Genfer Hotel Invest VI zakupiła nieruchomość przy placu za 30,5 mln złotych – Orlęta Lwowskie 13-18 przy zbiegu z ulicą Nabycińską.

Teren o powierzchni ponad 3,2 tys. mkw. zajmują obecnie dwa budynki, ale są one przeznaczone do rozbiórki. Na nieruchomości planowana jest zabudowa hotelowa z usługami na parterze. Będzie to druga inwestycja Puro we Wrocławiu. Spółka zainwestowała wcześniej w obiekt przy ulicy Włodkowica, który cieszy się dużym powodzeniem.

Hotele Puro znajdują się nie tylko w stolicy Dolnego Śląska, ale także w stolicy w ogóle, czyli w Warszawie. Jeden z nich mieści się przy ulicy Widok, drugi planowany jest w ścisłym centrum. Dwa obiekty są też w byłej stolicy Polski, w Krakowie (jeden na Kazimierzu), w Łodzi, Gdańsku, Poznaniu.

Kar, fot.CyprusVillas/Pixabay