Aktualne trendy łazienkowe

Trendy architektoniczne tyczą się nawet łazienek. Aneta Wójcik, właścicielka Studia Design Projektowanie Wnętrz postanowiła opowiedzieć o tych najpopularniejszych.

Architekci zafundowali ludziom prawdziwy powrót do przeszłości. Zaczęli wykorzystywać w swoich projektach elementy, materiały budowlane oraz kolory, które swój szczyt popularności przeżywały w dawnych latach.

Materiały naturalne

Choć naturalny design występuje w aranżacjach o dłuższego czasu, do tej pory nie można go było spotkać w łazienkach. Obecnie to właśnie drewno stało się w tych pomieszczeniach materiałem pożądanym. Jeżeli będzie odpowiednio zabezpieczone, dobrze zniesie kontakt z wodą oraz substancjami chemicznymi, choć osoby, które się tego obawiają, mogą sięgnąć po płytki doskonale imitujące ten materiał. Najlepiej układać je na podłogach w bardzo modny ostatnio wzór jodełki.

Trójwymiarowe dodatki

Drewno zdecydowanie wraca do łask, jednak młodzi ludzie, zainteresowani oryginalniejszymi trendami, raczej nie zechcą wykorzystać go w swoich łazienkach. Dla nich architekci przygotowali coś naprawdę innowacyjnego – elementy trójwymiarowe. Należą do nich m.in płytki 3D, które wspaniale wyglądają w połączeniu ze szkłem bądź większymi grafikami czy czarno-białymi malowidłami. Trójwymiarowe bywają także panele, dostępne w licznych wariantach i przyjmujące rozmaite kształty.

Stylowa łazienka 2017 na pewno musi czymś się wyróżniać. Z każdą jej aranżacją można na szczęście poszaleć, uzupełniając ją efektownymi dodatkami.
(Fot. Pixabay/Pexels)