Rolety zewnętrzne – zalety

Rolety zewnętrzne przede wszystkim chronią okna przed czynnikami zewnętrznymi, ale także stanowią ozdobę. Poznaj ich liczne zalety.

Coraz więcej osób decyduje się na rolety zewnętrzne, gdyż zapewniają przyjemny cień i zabezpieczają stolarkę okienną. Dają też poczucie prywatności, zabezpieczając nas przed wzrokiem sąsiadów. Skutecznie chronią przed słońcem, wiatrem, deszczem, gradem itd., a także stanowią dobrą izolację termiczną budynku.

Latem rolety zewnętrzne umożliwią sen, gdy na dworze jest już jasno, a w zimie zmniejszą zapotrzebowanie budynku na energię, co oznacza też duże oszczędności kosztów ogrzewania. Co więcej, zwiększają izolację akustyczną i minimalizują poziom hałasu – to ważne m.in. w hotelach czy domach położonych przy ruchliwych ulicach.

Rolety marki artel-art.pl nie ochronią przed włamaniem, ale wpływają na poczucie bezpieczeństwa, bo opóźniają czas włamania – znacznie te o wzmocnionej konstrukcji. Nie można też pomijać walorów estetycznych – są one ważnym elementem dekoracyjnym elewacji i pasują do nowoczesnych domów.

Ewelina / pixabay / Hans