Ceny mieszkań ciągle idą w górę!

Deweloperzy nie planują obniżać cen za metr kwadratowy mieszkań – skoro jest na nie popyt, szybciej je podniosą, niż obniżą.

Mieszkania są niezwykle drogie, a prawdopodobnie będą jeszcze droższe. Powstaje ich coraz więcej, wykorzystywana jest każda wolna przestrzeń, ale ceny nie przestają rosnąć. Sprzedawane są zwykle na kredyt, ale mimo wszystko dla deweloperów to przecież zysk.

Według raportu Expandera i Rentier.io ceny mieszkań zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym od początku roku skoczyły już o 7 procent. Według autorów raportu  sprzedający nie zamierzają cen obniżać, a raczej ponownie je podnieść.

Co jednak ciekawe, najbardziej podrożały ceny mieszkań w Szczecinie – porównując dane z grudnia 2018 roku zdrożały one około 15 procent. Drożej jest także m.in. w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Są jednak i wyjątki – ceny mieszkań są stałe np. w Gdyni, ale Trójmiasto generalnie stało się niezwykle drogie.

W roku poprzednim lokale na rynku pierwotnym zdrożały aż o około 30 procent, osiągając już tak horrendalnie wysoką cenę, że kolejne podwyżki znacznie osłabią zainteresowanie mieszkanie potencjalnych kupujących. Gdynia i Gdańsk mają w ofercie wyjątkowo drogie mieszkania, ale – co ciekawe – są na nie chętni. 

Lena.k, f: PIRO4D /Pixabay