Inwestuj w nieruchomości – to się opłaca!

Inwestowanie w nieruchomości to nieustannie jeden z najpopularniejszych sposobów pomnażania kapitału. Często kupowane są apartamenty na wynajem – m.in. dla turystów i osób podróżujących służbowo.

Apartamenty na wynajem krótkoterminowy 

Częstym wyborem są m.in. apartamenty o powierzchni od około 29 do 150 m2, które są zarządzane przez profesjonalnego operatora. Cieszą się one zainwestowaniem wśród kupujących, którzy sami nie mogą nimi dysponować – z braku czasu, zamieszkiwania na stałe w innym mieście, nie mają doświadczenia ani wiedzy na temat dobrego zarządzania nieruchomościami. Najem krótkoterminowy jest jednym z popularnych i sprawdzonych sposobów na biznes.

Mieszkania w dużych miastach

Powodzeniem cieszą się między innymi apartamenty w dużych miastach – jak Warszawa, Gdańsk, Wrocław czy Kraków – ale także w miejscowościach turystycznych, np. niedaleko morza, jezior czy szlaków górskich. 

Apartamenty klasy premium

Duże zainteresowanie budzą ponadto apartamenty klasy premium, świetnie wyposażone, z ochroną, basenem, strefą spa&wellness, siłownią, barem, kawiarnią, centrum konferencyjno-biznesowym i inne pożądane udogodnienia, a ponadto położone w doskonałej lokalizacji. To jedna z najlepszych opcji na rynku nieruchomości. Perspektywa realnych zysków jest kusząca. 

Dobrą opcją jest inwestowanie w nieruchomości z usługą zarządzanego wynajmu. Nie trzeba angażować się w kontakt z najemcami, być na miejscu, sprawdzać ich itd. – wiele obowiązków przejmuje zatem firma zarządzająca, podobnie jak działania marketingowe. 

Zakup lokalu pod inwestycje a wysokość zysku

Inwestowanie w nieruchomości – również klasy premium – jest nadal jednym z najpopularniejszych sposobów na zwiększenie kapitału. Przynoszą one inwestorom wyższą stopę zwrotu niż lokaty w banku, obligacje skarbowe czy też złoto oraz papiery wartościowe. Kluczem do sukcesu jest jednak atrakcyjna lokalizacja (bliskość centrum, morza, atrakcji, widok na morze itd.), standard wykończenia i wyposażenia oraz dodatkowe udogodnienia na miejscu oraz w najbliższej okolicy (kawiarnie, restauracje, sklepy, przystanki itd.). 

Apartament zamiast hotelu

Trzeba przyznać, że w ostatnich latach krótkoterminowy wynajem mieszkań stał się popularną i poważną alternatywą dla hoteli – w dodatku w konkurencyjnej cenie. Rodziny z dziećmi czy grupy znajomych wolą wynająć wygodne mieszkanie zamiast pokoju hotelowego – nudnego, małego, mało przytulnego. Co ciekawe, rozwiązanie to coraz częściej wybierają też pary. Dostęp do kuchni, duży taras, balkon lub ogródek, miejsce parkingowe, przestrzeń, prywatność, swoboda i komfort to główne przewagi apartamentu nad hotelem. Powodzeniem cieszą się apartamenty w znanych dużych miastach oraz w kurortach turystycznych – na przykład w Kołobrzegu, który jest jednym z najchętniej odwiedzanych polskich kurortów nadmorskich, Gdańsku, Sopocie, na Helu, Zakopanem, Krynicy Morskiej itd.

Kar.kw. , foto: dimitrisvetsikas1969   / Pixabay