Moda na naturalne ogrody

Moda panująca obecnie w architekturze krajobrazu na pewno zadowoli tych, którzy nie lubią poświęcać dużo czasu na prace ogrodnicze. Imituje ona naturalne otoczenie.

Według architektów krajobrazu nowoczesne ogrody tworzy się tak, by wyglądały one, jak gdyby człowiek w ogóle nie ingerował w ich prezencję. Mają one być jak najbardziej naturalne i muszą w pełni wykorzystywać potencjał roślin. Będą się zmieniać w zależności od panującej pory roku, dostosowując do niej przede wszystkim swoją kolorystykę. Wszelkie nierówności i nieperfekcyjne rozłożenia kwiatów są tutaj wskazane.

Coraz większą popularnością wśród klientów sklepów ogrodniczych cieszą się więc tradycyjne rośliny – drzewa i krzewy liściaste, iglaki, a także różnego typu byliny czy trawy. Nowe trendy przyczyniły się także do wzrostu sprzedaży ekologicznych nawozów i podłoży. Jeśli chodzi o kolorystykę, najmodniejsza jest ta ciepła i kojarząca się z naturą. Należą do niej wszelkie odcienie zieleni, jak również i kolory słońca – żółcie, czerwienie i pomarańcze. Nasycenie barw wspaniale podkreślą umieszczone na tarasie świecie, nastrojowe pochodnie czy artystyczne lampiony.

Nowe trendy ogrodnicze w dużej części wynikają z mody na hygge. Jest to duńska filozofia, której celem jest uzyskanie szczęścia i równowagi w życiu. Przenosząc ją do swojego ogrodu, można zyskać naprawdę wiele. Przede wszystkim człowiek otrzymuje przepiękny, zachwycający i naturalny krajobraz, a dodatkowo oszczędza swój czas, nie musząc już wykonywać wielu prac w celu utrzymania ogrodu w idealnym stanie.

Partner wpisu: kamont.waw.pl

(Fot. Pixabay/Soorelis)