Spory sukces Polski w dziedzinie projektowania wnętrz

To Warszawa jest w tym roku gospodarzem najważniejszych wydarzeń wnętrzarskich organizowanych w Europie Środkowej. Targi odbywają się pod nazwą Warsaw Home.

 

Udany debiut
Pierwsza edycja imprez zdołała przyciągnąć do Warszawy ponad 25 tys. osób. Centrum wystawiennicze Ptak Warsaw Expo odwiedzili zainteresowani nowymi inspiracjami klienci oraz partnerzy biznesowi – architekci, projektanci oraz przedsiębiorcy. W ciągu trzech dni zapoznawali się z propozycjami aż trzystu zagranicznych i polskich marek przodujących w branży architektonicznej.

 

Zmiany w branży
Jeszcze kilka lat temu design był dla Polaków czymś obcym i ekskluzywnym. Pozytywny odbiór targów i szerokie zainteresowanie nowoczesnymi produktami pokazało jednak, że zwiększył się popyt na innowacyjne rozwiązania architektoniczne. Dużą popularnością cieszyły się na targach produkty vintage, wyroby minimalistyczne oraz futurystyczne technologie.

 

Druga edycja targów
Jak mówią sami organizatorzy Warsaw Home, druga edycja targów, planowana na 6-8 października, ma być przygotowana z jeszcze większym rozmachem. Eksponaty zostaną zaprezentowane na gigantycznej powierzchni 65 tys. m kwadratowych. Jak na razie zgodę na udział w wydarzeniu wyraziło 600 producentów mebli, oświetlenia, dekoracji, ceramiki itp.
Organizacja targów wnętrzarskich to ważny krok dla rynku całego kraju. Ma on pozwolić polskim producentom pozyskać klientów zagranicznych oraz przekonać do innowacji tych, którzy dalej nie uznają projektowania wnętrz za ważną dziedzinę.

Pełna relacja z targów znajduje się na stronie http://warszawa2016.pl/.