Jakie mieszkanie na wynajem kupić?

Coraz więcej osób szuka mieszkania na wynajem – np. w Warszawie, Poznaniu czy w miejscowościach turystycznych. Inwestycje w nieruchomości cieszą się dużą popularnością i mogą przynieść znaczne zyski.

Zanim zaczniesz planować zakup, sprawdź, jakie i gdzie mieszkanie warto kupić. Najważniejsza jest lokalizacja – nie standard, jak uważa wiele osób poszukujących odpowiedniego lokalu.

W przypadku nieruchomości, które planujemy wynająć, priorytetem jest ich położenie. Należy zatem wybrać miasto – dobrym wyborem będzie m.in. Warszawa, Poznań, Wrocław czy Kraków, czyli miasta, w których jest wielu studentów. Nie musi ono znajdować się tuż przy centrum – zwykle wybierane są te położone w pobliżu uczelni wyższych. Jednak dobra lokalizacja to także wyższy czynsz.

Najchętniej wynajmowane są mieszkania nieduże, ok. 30-40 mkw. Małe mieszkania bardziej się opłacają, bo znacznie szybciej znajdują najemców. Ważne też, aby na niewielkim metrażu można było wydzielić jak najwięcej pokoi – największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania kompaktowe, np. dwupokojowe o powierzchni około 45 mkw. Studenci wolą wynająć małe mieszkanie, ale z osobnymi pokojami, gdyż zapewni im to prywatność, ale i pozwoli mniej płacić za wynajem.

Jakie miasto? Nie tylko miasta z ośrodkami akademickimi są warte uwagi. Dobrym wyborem będą też mieszkania nad morzem, w górach czy na Mazurach. Dużą popularność zyskuje ostatnio m.in. Hel, Gdańsk itd.

KKw,fot.andreas160578/Pixabay

Nowa inwestycja Matexi na Imielinie

Matexi Polska rozpocznie budowę osiedla na warszawskim Ursynowie – będzie to kameralna inwestycja w willowej części Imielina.

Matexi Polska, deweloper o belgijskich korzeniach, na warszawskim Ursynowie wybuduje jedynie 80 lokali – inwestycja o podobnym charakterze powstała na Marymoncie i cieszyła się sporym powodzeniem. Budownictwo o minimalistycznej formie – jak właśnie kameralne wille o niskiej zabudowie – zyskują popularność także w Warszawie.

Apartamenty Marymont powstały na warszawskich Bielanach, a zatem powinny trafić gust także mieszkańców Ursynowa. W budynkach będzie zatem maksymalnie sześć apartamentów, w każdym bloku będą hale garażowe podziemne, parkowa zieleń, z której zresztą Ursynów słynie.

Zieleń, architektura, dobra komunikacja z centrum i dostęp do infrastruktury to główne zalety tej inwestycji na zielonym Imielinie. Wcześniej powstał budynek „Na Romera”, który również wkomponował się w krajobraz tej dzielnicy.

Po przeanalizowaniu potrzeb rynku i możliwości inwestycji w tej stolicy, okazało się, że właśnie taka inwestycja jest w guście mieszkańców. Co więcej, Ursynów ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę, a kameralny projekt adresowany do dojrzałego klienta zapewne spotka się z zainteresowaniem.

Matexi to deweloper o belgijskich korzeniach, działający w Polsce od 2010 roku. Inne inwestycje tego dewelopera to m.in. Kolska od nowa, Żeromskiego 17, Człuchowska, Księżycowa 60, Staffa 9. Słodowiec Park czy też Omulewska.

KKw, fot.dario030/Pixabay