Jakie mieszkanie na wynajem kupić?

Coraz więcej osób szuka mieszkania na wynajem – np. w Warszawie, Poznaniu czy w miejscowościach turystycznych. Inwestycje w nieruchomości cieszą się dużą popularnością i mogą przynieść znaczne zyski.

Zanim zaczniesz planować zakup, sprawdź, jakie i gdzie mieszkanie warto kupić. Najważniejsza jest lokalizacja – nie standard, jak uważa wiele osób poszukujących odpowiedniego lokalu.

W przypadku nieruchomości, które planujemy wynająć, priorytetem jest ich położenie. Należy zatem wybrać miasto – dobrym wyborem będzie m.in. Warszawa, Poznań, Wrocław czy Kraków, czyli miasta, w których jest wielu studentów. Nie musi ono znajdować się tuż przy centrum – zwykle wybierane są te położone w pobliżu uczelni wyższych. Jednak dobra lokalizacja to także wyższy czynsz.

Najchętniej wynajmowane są mieszkania nieduże, ok. 30-40 mkw. Małe mieszkania bardziej się opłacają, bo znacznie szybciej znajdują najemców. Ważne też, aby na niewielkim metrażu można było wydzielić jak najwięcej pokoi – największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania kompaktowe, np. dwupokojowe o powierzchni około 45 mkw. Studenci wolą wynająć małe mieszkanie, ale z osobnymi pokojami, gdyż zapewni im to prywatność, ale i pozwoli mniej płacić za wynajem.

Jakie miasto? Nie tylko miasta z ośrodkami akademickimi są warte uwagi. Dobrym wyborem będą też mieszkania nad morzem, w górach czy na Mazurach. Dużą popularność zyskuje ostatnio m.in. Hel, Gdańsk itd.

KKw,fot.andreas160578/Pixabay