Ekologiczna energia dla Twojego domu

Budowa domu pochłania mnóstwo energii, pieniędzy oraz nerwów. W momencie kiedy dom już jednak stoi i jest w stanie surowym ludzie zazwyczaj doznają nowego bodźca i dostają nowych sił, ponieważ budynek już jest i wystarczy urządzić go od środka, aby móc w nim zamieszkać. Niezwykle ważną sprawą w domu jest jego odpowiednie oświetlenie zewnętrzne jak i wewnętrzne. Do powyższych prac zazwyczaj niezbędne są profesjonalne usługi elektryczne, które zajmują się instalacją elementów takich jak lampy sufitowe (lampy wiszące lub montowane w stropie), lampy ogrodowe oraz solary.

Oczywiście kolektory słoneczne są w Polsce coraz bardziej popularne, a dodatkowo można na nie otrzymać dofinansowanie. W przypadku uzyskania dofinansowania na kolektory słoneczne ich koszty są wtedy o około 40-50% tańsze w porównaniu z urządzeniami, które zakupilibyśmy za własne pieniądze u producenta. Solary słoneczne pozwalają co roku oszczędzać spore sumy pieniędzy na ogrzewaniu wody bieżącej, ponieważ energia słoneczna jest darmowa i ogólnodostępna. Odpowiednie projektowanie wnętrz zajmuje się precyzyjnym rozmieszczaniem wszystkich powyższych elementów, dzięki czemu instalacje elektryczne nie przeszkadzają później w codziennym życiu, a w razie awarii elektryk może łatwo znaleźć usterkę.

Nowością w Polsce są inteligentne domy, a więc budynki, w których zainstalowano mnóstwo wielofunkcyjnych instalacji ułatwiających codzienne życie i eksploatację domu. O inteligentnych domach napiszę w kolejnym poście.

Szczegóły znajdziesz na stronie firmy Soleko, która dostarcza ekologicznych rozwiązań dla firm i osób prywatnych.
(Fot. Pixabay/ColiN00B)