Meble, które pokochają Twoje dzieci

Jaki powinien być pokój dziecka? Rodzice z pewnością odpowiedzą, że funkcjonalny, natomiast dzieci bardziej zwracają uwagę na wygląd i wygodę. Jak połączyć wszystkie aspekty? Poznaj najlepsze inspiracje na ponadczasowe meble dla Twojego dziecka!

Designerskie łóżko domek – atrakcja w pokoju dziecięcym

Tradycyjne łóżka z materacem spełniają swoją funkcję. Jednak warto pomyśleć o nieco bardziej kreatywnych rozwiązaniach, dzięki którym dziecko będzie z przyjemnością kładło się spać. Jedną z propozycji są łóżka domki. To jedyne w swoim rodzaju miejsce do odpoczynku, snu, ale również zabawy. Atrakcyjne łóżko przypominające domek będzie prawdziwą atrakcją dla dziecka. Niecodzienne rozwiązania w pokoju malucha pobudzają wyobraźnię, sprzyjają kreatywności, a w nocy pozwalają na spokojny sen w przytulnej atmosferze. 

Łóżka ze zjeżdżalnią i drabinką

Kolejną designerską inspiracją są łóżka ze zjeżdżalnią lub drabinką. Doskonale spełniają swoją funkcję w małym pokoju, zapewniając większą przestrzeń do zabawy. Do wyboru są meble z drabinką pochyłą dla przedszkolaka oraz z drabinką prostą dla większego dziecka. Niektóre łóżka wyposażone są dodatkowo w bezpieczną zjeżdżalnię, która stanie się świetną atrakcją dla malucha. Miejsce pod łóżkiem może posłużyć do przechowywania zabawek i innych akcesoriów. Z czasem, kiedy dziecko podrośnie, mebel można przebudować – obniżyć, podwyższyć, zdemontować zjeżdżalnię czy drabinkę. Tego typu łóżka z pewnością zadowolą nie tylko dzieci, ale i rodziców, którzy nie będą musieli często wymieniać mebli.

Regały modułowe do przechowywania skarbów

Regały w pokoju dziecka służą głównie do przechowywania zabawek i innych dziecięcych skarbów. Dzięki modułowej konstrukcji meble dają nieograniczone możliwości dokonywania zmian. Regały można rozbudowywać i zmieniać położenie, by wszystkie akcesoria dziecka były zawsze na wyciągniecie ręki. Meble systemowe FLEXA odpowiadają na potrzeby zarówno maluchów, starszych dzieci, jak i młodzieży. Z czasem pokój do zabawy może stać się miejscem do efektywnej nauki. Szafka na zabawki szybko przeobrazi się w regał na podręczniki i akcesoria szkolne. 

Biurka, które rosną wraz z dzieckiem

Biurko to obowiązkowy element wyposażenia pokoju dzieci w wieku szkolnym i nastolatków. Mebel służy nie tylko do nauki, ale również rozwijania zainteresowań – malowania, szkicowania, pisania i innych twórczych czynności. Jakie powinno być idealne biurko? Przede wszystkim funkcjonalne i solidne. Jest to mebel, który powinien służyć na lata. Wybierając porządne biurko nie ma konieczności szybkiej wymiany miejsca do pracy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest biurko z dużym, uchylnym blatem i płynnie regulowaną wysokością. Szeroki blat można ustawić pod odpowiednim kątem, dzięki czemu dziecko nie nachyla się i odciąża górny odcinek kręgosłupa.

Meble do pokoju dziecka mogą być jednocześnie designerskie, solidne i praktyczne. Wszystkie te wymagania spełniają meble FLEXA. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i ponadczasowej formie będą służyć na wiele lat. Od teraz każde dziecko może kreować swoją własną przestrzeń do radosnej zabawy i efektywnej nauki.

f: materiał partnera (Flexa)