Nieruchomości z ogródkiem coraz popularniejsze

Mieszkania z ogródkiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem – w dużym mieście często to jedyna szansa, aby cieszyć się przydomową zielenią.

Nadal chętnie kupowane są domy pod miastem, ale rośnie popyt także na mieszkania z ogródkiem. To świetny wybór dla rodzin z małymi dziećmi. Najwięcej lokali z ogródkami znajdziemy na dużych rynkach mieszkaniowych, czyli w Warszawie, Wrocławiu itd.

Większość mieszkań z własnym ogródkiem albo dużym tarasem dostępnych jest w nowych inwestycjach, gdzie najczęściej jest tzw. niski parter. Na zakup mieszkań z ogródkiem decydują się zwykle osoby, które doceniają zalety mieszkania w bloku i posiadanie swojej przestrzeni, gdzie mogą się zrelaksować, napić wina czy kawy na powietrzu, poopalać się czy pobawić z dzieckiem albo psem.

Sprawdź naszego partnera zawojscyogrody.pl

Dużą popularnością wciąż cieszą się też domy z ogrodem zlokalizowane pod miastem – trzeba mieć jednak więcej czasu na aranżację i pielęgnację ogrodu. Można też skorzystać z usług architekta krajobrazu, który wykona i zrealizuje projekt przestrzeni, oświetlenia, systemu nawadniającego itd. Zadbany ogród pełen kwiatów to marzenie wielu z nas, mieszkanie jest jedynie jego częścią – nawet przy braku roślin, trzeba raz na jakiś czas jednak skosić trawę.

Fot. JamesDeMers